WYBÓR PIERWSZEGO KEYBOARDU

Instrumenty klawiszowe odegrały niezwykle ważną rolą w historii muzyki. W każdym gatunku muzycznym możemy znaleźć wielu wybitnych klawiszowców, którzy inspirują początkujących muzyków do rozpoczęcia swojej przygody z muzyką.

Pojęcie „instrumenty klawiszowe” jest jednak bardzo rozległe, ponieważ znajduje się w nim sprzęt, który potrafi znacznie różnić się od siebie. Jaki instrument powinniśmy więc wybrać na początek? Teoretycznie możemy grać na czym tylko zechcemy, jednak najczęściej polecanym instrumentem na początek jest keyboard. Instrument ten ma wiele zalet, szczególnie dla początkującego muzyka. Nie musi być drogi by brzmieć dobrze, nie jest tak duży jak pianino, posiada wiele brzmień, choć nie tak dużo jak syntezator, dzięki czemu nie pogubimy się w możliwościach.

Bardzo dobrym wyborem jest Kurzweil kp100. Firma to często jest kojarzona z drogim sprzętem dla profesjonalistów, ale model KP 100 jest jednym z tych, które zostały stworzone dla osób, które dopiero wkraczają w świat muzyki. Keyboard ten posiada 61 klawiszy z wyborem czułości, polifonię 128 głosów, imponujący bank 633 brzmień, wbudowane efekty i wiele innych. Na uwagę zasługuje sama jakość brzmienia i wykonania, która w modelu KP 100 jest na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu stanowi on bardzo poważną konkurencję nie tylko dla instrumentów ze swojej półki cenowej, ale także tych droższych od siebie.

Choć instrumenty marki Kurzweil są bardzo wysoko cenione przez muzyków i recenzentów, to nie powinniśmy się zamykać tylko na jedną firmę. Wśród producentów tworzących bardzo dobre instrumenty za stosunkowo niewielką cenę znajdziemy między innymi markę Yamaha, której tańsze instrumenty potrafią pozytywnie zaskoczyć nawet wymagającego klawiszowca.