Statywy do świetlenia na scenie. Jaki wybrać?

Muzyka jest doskonałym sposobem na poprawienie sobie samopoczucia. Często słuchamy jej w domu w celach relaksacyjnych, a chcąc się rozerwać, wiele osób uczęszcza do klubów muzycznych, na dyskoteki i koncerty. Oprawa muzyczna gra tam główną rolę, jednak bardzo często jest wsparta o efekty wizualne które tworzone są za pomocą reflektorów, laserów i wielu innych urządzeń tego typu.

Poza nimi wykorzystywane są także różnego rodzaju akcesoria i statywy, dzięki którym można montować sprzęt oświetleniowy w różnych strategicznych punktach. Często nad sceną znajduje się rusztowanie na którym można umieścić lasery lub lampy stroboskopowe, jednak równie dobry efekt można uzyskać umieszczając tego typu sprzęt na statywach w różnych strategicznych miejscach. Wybierając statyw należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiary, to czy może być wydłużany i czy jest wystarczająco stabilny. Sprzęt do tworzenia efektów świetlnych często nie jest lekki, dlatego stabilność statywu to podstawa, szczególnie jeśli posiada on wysuwane ramię dzięki któremu możemy umieścić reflektor lub podobny sprzęt na wysokości. Chodzi tu nie tylko o to aby taki sprzęt nie spadł i nie uległ zniszczeniu, lecz także o to aby nie opadał podczas występu, ponieważ to może skutecznie utrudnić osiągnięcie pożądanego efektu.

Pojedyncze statywy to jednak nie jedyny sprzęt który pozwala zamontować reflektory. Są także mniejsze zestawy do montażu pod sufitem lub bezpośrednio na ścianie, a także większe statywy i rusztowania na których można bezpiecznie zamontować kilka urządzeń, nawet jeśli posiadają łącznie dużą wagę. Reflektory, lampy i im podobne urządzenia są bardzo delikatne, dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwo przechowując je w specjalnych futerałach i pojemnikach. Zwykle raz zamontowany sprzęt oświetleniowy nie jest zdejmowany przez długi czas, ale jeżeli istnieje taka konieczność, warto zadbać o odpowiedni pojemnik do ich przechowywania, szczególnie jeśli planujemy ich transport.