YAMAHA EZ 220

Coraz więcej osób interesuje się muzyką w kontekście grania jej i tworzenia, dlatego nic dziwnego, że sklepy muzyczne są w większości tak dobrze wyposażone. Wybór pierwszego instrumentu może nie być łatwy, nawet jeśli wiemy która grupa instrumentów interesuje nas najbardziej. Osoby gustujące w klawiszach maja do wyboru między innymi pianina, fortepiany, keyboardy czy syntezatory, a każdy w tych instrumentów różni się od siebie brzmieniem i możliwościami. Który z nich będzie najlepszy na początek? Jeżeli chcemy nauczyć się gry na instrumencie klawiszowym, ale nie wiemy na który się zdecydować, wówczas bardzo dobrym wyborem będzie keyboard. Instrument ten posiada brzmienia i efekty, ale nie jest tak zdominowany funkcjami jak syntezator. Ponadto keyboard jest znacznie bardziej mobilny niż pianino czy fortepian i co ważne, cena keyboardu do nauki może być na tyle niska, by mógł sobie na niego pozwolić nawet najmniej zamożny początkujący muzyk.
Bardzo dobrym wyborem na początek jest Yamaha EZ 220. Keyboard posiada 61 klawiszy, imponującą bazę 392 brzmień oraz sto presetów. To oczywiście nie wszystko co instrument ma do zaoferowania, ale tym czym wyróżnia się on na tle innych keyboardów, jest podświetlana klawiatura z funkcją nauki gry, dzięki czemu początkujący gitarzysta nie będzie zmuszony do kupowania poradników lub korzystania z korepetycji muzycznych. Yamaha EZ 220 może poszczycić się również bardzo wysoka jakością brzmienia, co w połączeniu z wieloma możliwościami daje imponującą mieszankę.
Yamaha jest firmą którą zna bez wątpienia każdy. Jest tak za sprawą różnorodnego sprzętu z jakiego znany jest producent. Choć oferta obejmuje zarówno instrumenty, silniki czy sprzęt elektroniczny, to każdy sprzęt tworzony jest z dbałością o detale i z bardzo wysoką jakością. Yamaha EZ 220 jest jednym z wielu dowodów potwierdzających tą tezę, ponieważ instrument zdobył duże uznanie wśród muzyków, o czym świadczą liczne pozytywne recenzje.